مشاوره تلفنی
0910 846 0910

خدمات مراقبت های پس از عمل های جراحی و icu

همه بیماران پس از عمل های جراحی و icu به مراقبت های خاصی احتیاج دارند. طبیعی است که در سالمندان و با توجه به شرایط خاص آن ها، این مراقبت ها مهم تر هم می باشد. در این مرکز تمامی خدمات مورد نیاز سالمند شما پس از عمل های مختلف جراحی و icu ارائه می شود.
خدمات پس از عمل های جراحی عبارت است از:
 • مراقبت در برابر گیجی های احتمالی
 • رژیم غذایی مناسب
 • نحوه صحیح دراز کشیدن
 • درد در قسمت های مختلف بدن
 • چک کردن مداوم عفونت های احتمالی
 • چک کردن مداوم لختی خون در رگ ها
 • مراقبت های مربوط به درن (Drain) 
 • تعویض مرتب پانسمان ها
 • کمک به بیمار برای حرکت کردن
همچنین خدمات پس از icu عبارت است از:
 • اکسیژن رسانی
 • ساکشن راه هوایی
 • فیزیوتراپی تنفسی واندام ها
 • مراقبت از تراکئوستومی
 • دهانشویه
 • تغذیه از طریق سوند بینی- معده
 • مراقبت از گاسترستومی (پگ)
 • مراقبت از سوند ادراری
 • زخم بستر
 • مراقبت از چشم
 • مراقبت از پوست و ناخن
 • کنترل علائم حیاتی

خدمات پس از عمل های جراحی سالمندان

همان طور که پیش از این نام بردیم این خدمات در زمینه های مختلفی انجام می شود. ممکن است بیمار شما به همه و یا برخی از این خدمات احتیاج داشته باشد.
گیجی: ممکن است بیمار به دلایلی تا چند روز پس از عمل دچار گیجی باشد. خونریزی زیاد و داروهای بیهوشی می تواند باعث این حالت شود. همکاران ما در تمامی حرکات لازم به سالمند کمک می کنند تا از زمین خوردن در نتیجه گیجی جلوگیری شود.
رژیم غذایی: بسته به شرایط سالمند و نوع عمل جراحی، پزشک برای او رژیم غذایی تعیین می کند. در مدت ذکر شده توسط پزشک، این رژیم کاملا رعایت خواهد شد.
نحوه صحیح دراز کشیدن: پس از بعضی از عمل های جراحی بیمار باید تنها در حالت خاصی دراز بکشد. مثلا بسته به نظر پزشک ممکن است لازم باشد سالمند تا چند روز سرش را پایین ترو یا بالاتر از حد مشخصی قرار دهد. نحوه خوابیدن و دراز کشیدن این سالمندان توسط پرستاران مجموعه کنترل می شود.
دردهای پس از جراحی: معمولا سالمندان پس از عمل های جراحی مقداری درد را تجربه می کنند. پزشک برای روزهای پس از عمل مسکن تجویز می کند و همکاران ما در ساعات مشخص شده داروی سالمند را خورانده و یا تزریق لازم را انجام می دهند.
عفونت های پس از جراحی : خطر عفونت پس از جراحی همیشه وجود دارد و این موضوع برای سالمندان اهمیت بیشتری هم دارد. معمولا پزشک برای این بیماران آنتی بیوتیک تجویز می کند و ما در ساعات مشخص شده، داروهای ضد عفونت سالمند را به او می دهیم.
لخته شدن خون : یکی از خطرناک ترین عوارض بعد از برخی جراحی ها، همین مورد است. گاهی اوقات پس از شکستگی ها این اتفاق می افتد. معمولا پزشک برای این مورد داردهایی تجویز می کند که همکاران مان حواسشان به مصرف به موقع این داروها توسط سالمند می باشد.
درن : درن در واقع لوله هایی است که در خارج از بدن به کیسه های مخصوص پلاستیکی وصل می شود تا خونریزی های احتمالی در داخل بدن را به بیرون هدایت کند. از این لوله ها باید به خوبی مراقبت کرد تا هنگامی که بتوان آن ها را جدا نمود.
پانسمان: گاهی تا چند روز پس از جراحی نباید به پانسمان دست زد و البته این پاسنمان ها نیاز به مراقبت دارد. بسته به نظر پزشک، پانسمان سالمند در زمان های لازم و به شکل گفته شده توسط پرستاران مان انجام می شود.
کمک به بیمار برای حرکت کردن: بیماران تا چند روز پس از عمل برای حرکت کردن دچار مشکلاتی می شوند و همین موضوع می تواند باعث تضعیف عضلات هم بشود. همکاران ما به سالمندان کمک می کنند تا حرکات لازم را به صورت روزانه انجام دهند. در صورتی که پزشک نرمش های خاصی را برای سالمند معرفی کرده باشد، این نرمش ها به صورت مرتب و با همراهی یکی از همکاران مرکز انجام می شود.

خدمات پس از icu برای سالمندان

خدمات این مورد هم بسته به نیاز بیمار و نظر پزشک مشخص می شود.
دستگاه اکسیژن: این بیماران معمولا دستگاه اکسیژن نیاز دارند. تمامی تنظیمات و چگونگی استفاده از این دستگاه طبق نظر پزشک بررسی می شود. گاهی سالمندان با وجود دستگاه اکسیژن احساس بی قراری می کنند که در این صورت فورا با پزشک مشورت می شود.
ساکشن: از این دستگاه برای خروج ترشحات از راه هوایی و مجاری تنفسی استفاده می شود. در صورتی که پزشک استفاده از این دستگاه را برای سالمند لازم بداند، این کار انجام خواهد شد.
فیزیوتراپی: این بیماران و مخصوصا عزیزانی که سالمند هم هستند نمی توانند به خوبی بدنشان را حرکت دهند. فیزیوتراپی کمک می کند اندام آن ها فعال مانده و خون رسانی به تمامی نقاط بدن به خوبی انجام شود.
تراکئوستومی: در تراکئوستومی در حقیقت یک راه موقت تنفسی در نای ایجاد می شود. این وسیله با یک نوار به دورگردن سالمند وصل می شود. همکاران ما طبق دستورپزشک این وسیله را چک کرده و بر عملکرد آن نظارت می کنند.
دهان شویه: در صورتی که سالمند توانایی شستن دندان ها و دهانش را ندارد همکاران ما با مسواک و دهانشویه از سلامت دهان و دندان وی محافظت می کنند.
تغذیه از طریق سوند بینی – معده: گاهی سالمند پس از مرخص شدن احتیاج دارد که از طریق این لوله تغذیه شود. مهم ترین کاری که باید انجام شود این است که از قرارگیری درست این لوله در معده مطمئن باشیم تا از خفگی بیمار و موارد مشابه جلوگیری شود. این کار طبق دستور پزشک و توسط همکاران مان انجام می شود.
مراقبت از گاسترستومی: در این روش لوله از ناحیه شکم وارد معده شده است. این بیماران احتیاج دارند که طبق روش مشخصی غذا به آن ها خورانده شود.
مراقبت از سوند ادراری: سوندهایی که برای ادرار وصل می شود نیاز به مراقبت دارد و تخلیه ظرف آن هم باید در زمان لازم انجام شود.
زخم بستر: همه افرادی که به هر دلیلی تحرک شان کم می شود باید در برابر زخم بستر محافظت شوند. همکاران ما با جا به جایی بدن سالمند روی تخت و کمک به او برای داشتن تحرک از ایجاد زخم بستر جلوگیری می کنند.
مراقبت از چشم: پلک زدن موضوعی است که باعث سلامت چشم می شود. بسیاری از بیماران پس از عمل نمی توانند تا مدتی این کار را به خوبی انجام دهند.همکاران ما مراقبت های چشمی لازم از جمله شستشوی دوره ای چشم را برای این عزیزان انجام می دهند.
مراقبت از پوست و ناخن: برای بیمارانی که به هر دلیلی نمی توانند به بهداشت بدن شان رسیدگی کنند، توجه به پوست و ناخن مهم است. قسمت هایی از بدن مثل لای انگشتان جایی است که به راحتی شرایط رشد قارچ و غیره را دارد. برای این سالمندان روزانه حداقل یک بار نظافت قسمت های مختلف بدن انجام می شود.
کنترل علائم حیاتی: برای همه بیماران و مخصوصا سالمندان کنترل علائم بیماری مختلف ضروری است. این کار هم با توجه به دستور پزشک توسط همکاران مان در دوره های مشخصی انجام می شود.
دسترسی سریع
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران، خیابان اندرزگو (لواسانی)، خیابان شهید مجید نعمتی، کوی ارشادی، بن بست مینو ، پلاک ۱۷ 
کد پستی: 1935955114
موبایل :  0910 846 0910
تلفن تماس : 021. 2100 2000

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به خانه سالمندان همدل می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح