مشاوره تلفنی
0910 846 0910

خدمات مراقبتی ویژه سالمندان

سالمندان به عنوان بخش مهمی از قشر آسیب پذیر جامعه، نیاز به حمایت و خدمات مراقبتی ویژه ای دارند. وقتی درباره مراقبت از سالمندان صحبت می کنیم منظورمان کلیه امور درمانی، پرستاری، رسیدگی به تغذیه و غیره می باشد. مراقبت از سالمند در حقیقت یک گام فراتر از نگهداری از اوست. مهم ترین کارهایی که ما در این زمینه انجام می دهیم عبارت است از:
 • ایجاد حس امنیت
 • رسیدگی به امورمختلف 
 • امور درمانی
 • رسیدگی های بهداشتی
 • ایجاد فعالیت های روزانه
 • مراقبت های روحی
خدمات مراقبتی سالمندان
در این قسمت توضیحات بیشتر مربوط به خدمات مراقبتی را می خوانید.
ایجاد حس امنیت
یکی از احساسات و نیازهای مهم سالمندان حس امنیت است. حس خوبی که به آن ها می گوید فرد یا افرادی مراقب توهستند و نیازی نیست به دلیل افزایش سن، بیماری و غیره نگران مسائل روزمره ات باشی.
رسیدگی به امورمختلف 
متاسفانه با افزایش سن گاهی انسان ها حتی امور کوچک روزمره را هم نمی توانند انجام بدهند. همکاران دلسوز ما کلیه امورنظافتی، خورد و خوراک، رسیدگی به داروها و غیره را برای سالمندان به صورت روزانه انجام می دهند.
امور درمانی
سالمندان در زمان های مختلف به مراجعه به پزشک، مصرف دارو و غیره احتیاج پیدا می کنند. بخشی از این موارد به صورت کامل توسط خود مرکز انجام می شود و بخشی از آن ممکن است به عهده خودتان باشد. بسته به شرایط و توافق ممکن است خودتان برای مراجعه عزیزتان به دکتر امور لازم را انجام دهید و سپس پیگیری های دارویی و غیره توسط همکاران ما و در مرکز انجام شود.
رسیدگی های بهداشتی
امورمختلف بهداشتی از جمله نیازهای اولیه هر سالمند است. عدم رعایت بهداشت می تواند خطرات مختلفی از جمله زخم بستر، بیماری های مختلف و غیره برای سالمند داشته باشد. استحمام منظم، تعویض لباس ها، رسیدگی به مو و ناخن ها و غیره از جمله امور مراقبتی بهداشتی است که توسط همکاران مان انجام می شود.
ایجاد فعالیت های روزانه
سالمندان توانایی های مختلفی دارند به عنوان مثال در حالی که یک سالمند می تواند به راحتی یک ساعت پیاده روی کند این زمان برای دیگری ممکن است تنها ده دقیقه باشد. 
همکاران ما با توجه به شرایط جسمی هر سالمند تعیین می کنند که چه فعالیت روزانه ای می تواند برای او خوب باشد. تمامی این فعالیت ها با نظارت یک مراقب انجام خواهد شد. نرمش های مناسب، پیاده روی، نشستن و بلند شدن و بسیاری موارد دیگر از جمله این فعالیت ها محسوب می شود.
مراقبت های روحی
شما هم این مثال را شنیده اید که درد دست و یا پا را هم خود فرد می بیند و حس می کند و هم دیگران، اما دردهای روحی را گاهی نه خود فرد متوجه می شود و نه دیگران؟ 
سالمندان به دلیل کم شدن توانایی هایشان، حساسیت های زیادی دارند. این حساسیت ها چیزی است که باید در رفتار با آن ها در نظر گرفته شود. چنین مراقبت هایی حتی می تواند از مراقبت های جسمی هم مهم تر باشد.
تصمیم گیری به جای سالمند، امر و نهی کردن به او، سرزنش هنگام خطا و غیره از جمله مواردی است که می تواند باعث سرخوردگی و افسردگی سالمندان شود. ما سعی می کنیم با شناسایی روحیه و وضعیت هر سالمند، رفتار مناسب با او را به همکاران مان آموزش دهیم. علاوه بر این شیوه رفتار پرسنل با سالمندان به صورت روزانه بررسی می شود.

تلاش های ما برای مراقبت از سالمندان

در صورتی که هنوز سالمندتان را در منزل نگه داری می کنید و یا درباره انتخاب خانه سالمندان مناسب شک دارید، خواندن این قسمت برای شماست.
مراقبت ازبرخی از سالمندان در منزل ممکن است البته به شرطی که شرایطش را هم داشته باشید. مثلا ممکن است توانایی انجام این کار را داشته باشید اما زمانش را خیر.
ما د این مرکز با فراهم آوردن همه شرایط لازم محیطی ایجاد کرده ایم که برای سالمندتان شبیه به منزل باشد.
برخی از تلاش های ما در این مرکز عبارت است از:
 • استخدام افراد متخصص و البته دارای روحیه همدلی با سالمندان ( احراز هویت نیروها نیز انجام می شود.)
 • نظارت مستمر بر انجام امور مراقبتی مختلف برای سالمندان
 • نظارت مستمر بر گفتار و رفتار کارمندان با سالمندان
 • ارائه قیمت مناسب با توجه به کیفیت و فراوانی خدمات مراقبتی 
 • بررسی شرایط سالمندان و ایجاد یک برنامه برای مراقبت های مورد نیاز هر یک از آن ها
 • تشویق سالمندان به انجام کارهای گروهی به منظور مراقبت و حفظ سلامت مغز و به صورت کلی بدن
 • ایجاد شرایط لازم مراقبتی برای سالمندانی که بیماری های خاص دارند.( گاهی چندین مراقب، حواسشان به سالمند هست تا همه جنبه ها را بررسی کنند.)
دسترسی سریع
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران، خیابان اندرزگو (لواسانی)، خیابان شهید مجید نعمتی، کوی ارشادی، بن بست مینو ، پلاک ۱۷ 
کد پستی: 1935955114
موبایل :  0910 846 0910
تلفن تماس : 021. 2100 2000

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به خانه سالمندان همدل می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح