مشاوره تلفنی
0910 846 0910

سالمند و سالمندی چیست؟ تعریف سالمندی

قطعاً شما هم در اطرافیان و آشنایان خود سالمندانی را مشاهده کرده اید که بیش از بقیه نیاز به مراقبت و توجه دارند اما آیا سالمند و سالمندی چیست در پاسخ به این سوال باید بگوییم به بانوان و آقایانی که ۶۰ سالگی را رد می کنند سالمند گفته می شود. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سالمندان دارای سه رده ختلف می باشند در رده اول سالمندان جوان که سن آنها ۶۰ الی ۷۵ سال است سالمندان میانسال در رده سنی ۵ الی ۹۰ سال قرار دارند و در آخر باید بدانید که سالمندان پیر سنی بالای ۹۰ سال خواهند داشت و برای جامعه ما بسیار ارزشمند محسوب می شود. اگر می خواهید با صفر تا صد سالمند و سالمندی چیست آشنا شوید به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را با دقت مورد مطالعه و بررسیتان قرار دهید.

سالمندی چیست ؟

تعریف سالمندی

یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در دوران سالمندی وان و قدرت انسان از او گرفته می شود و فرد حتی برای کارهای روزمره خود نیاز به کمک دارد. هر مقدار سن افزایش می یابد ر نتیجه آن قوای جسمانی کاهش می یابد و مشکلات متعددی را با خود به همراه می آورد. علاوه بر قوای جسمانی مکن است در دوران سالمندی بیماری های روحی روانی بسیاری همچون آلزایمر و افسردگی به سراغ فرد بیایید به همین خاطر توصیه می شود تا از سالمندان خود با دقت نگهداری کنید تا مشکلی برای او به وجود نیاید.

دوران سالمندی و پیری

چرا توجه به سالمندان الزامی است؟

در بسیاری از مواقع دیده می شود که فرزندان رفتاری با سالمندان دارند که آنها گمان می کنند بار اضافی بر دوش فرزند خود است و از این بابت نگرانی های زیادی برای آنها به وجود می آید اما توجه داشته باشید که این موضوع  تواند سبب بیماری های مختلفی شود به همین خاطر فرزندان باید همواره به گونه ای رفتار کنند که سالمند احساس شرمندگی نکند. به هنگام برخورد با سالمندان به شما توصیه می کنیم تا رفتاری داشته باشید که آنها حس کنند همانند قبل ای خانواده ارزش دارند و وجود آنها باعث شادی اطرافیان می باشد در این صورت بسیاری از مشکلات و بیماری ها برای آنها رخ نخواهد داد لذا می توان گفت رفتار مناسب از مهم ترین عاملان در نگهداری از سالمندان می باشد که بسیاری از افراد به آن بی توجه می باشند.
یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سالمندان از تجربه های بسیار زیادی برخوردار هستند اگر از تجربیات آنها استفاده نمایید می توانید زندگی خود را با موفقیت سپری کنید در بسیاری از اوقات انان اهمیت چندانی به تجربیات و نصیحت های سالمندان نمی دهند اما باید بگوییم که این بی توجهی بسیار نادرست است چرا که سالمندان سرد و گرم چشیده روزگار هستند و نصیحت های آنها می تواند شما را به سمت موفقیت هل دهد.
استفاده از تجربیات سالمندان
 
سخن پایانی
همانطور که تا به این قسمت از مقاله متوجه شده اید سالمند و سالمندی یک مبحث مهم در جامعه کنونی است و سالمندان باید با دقت نگهداری شود تا روحیه حساس آنها دچار لطمه و آسیب نگردد به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با مفهوم اصلی سالمند و سالمندی چیست؟ آشنا کنیم امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل از یک پرستار برای نگهداری بهتر از سالمندان خود کمک بگیرید.
دسترسی سریع
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران، خیابان اندرزگو (لواسانی)، خیابان شهید مجید نعمتی، کوی ارشادی، بن بست مینو ، پلاک ۱۷ 
کد پستی: 1935955114
موبایل :  0910 846 0910
تلفن تماس : 021. 2100 2000

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به خانه سالمندان همدل می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح